Zvogëloni deri 80% të stomakut duke konsumuar ujë me xhenxhefil nga 7 deri në 12 ditë!

Kombinimi i ujit me xhenxhefil me një dietë të bazuar në banane do t’ju sigurojë të zvogëloni yndyrën deri në 80% nëse ndiqni rregullat.

Megjithëse mund të keni dëgjuar dhe lexuar në lidhje me një numër recetash efektive të humbjes së peshës, kjo është ndoshta mënyra më e mirë për të hequr qafe shtimin e peshës në mënyrën më të shpejtë dhe më efektive.

Përveç djegies së dhjamit të tepërt, veçanërisht në bark, ijë dhe kofshë, uji me xhenxhefil mund të përmirësojë shëndetin tuaj në disa nivele të ndryshme. Rregulli themelor është të hani një banane për mëngjes me një ose dy gota me ujë të ngrohtë / të vakët. Vaktet e tjera duhet të jenë të lehta, më të vogla dhe më të shpeshta.

Sidomos disa rregulla të rrepta për pjesën tjetër të dietës nuk ekzistojnë, përveç që duhet të pini “j apon ujë”. Mund të pini kafe ose çaj të pa ëmbëlsuar, por rekomandohet të mos e teproni. Ajo që duhet të heqni qafe janë alkooli dhe ëmbëlsirat.

Nëse nuk mund t’i rezistoni ëmbëlsirave dhe pastave, atëherë hani pak çokollatë të zezë me një përqindje më të lartë të kakaos, jo më vonë se ora 3 pasdite. Nëse doni meze të lehtë dhe meze të lehtë, atëherë është më mirë të bëni kokoshkat tuaja me vaj dhe kripë minimale.

Vakti i fundit duhet të jetë në orën 6 të pasdites ose jo më vonë se në orën 8 të darkës, dhe menjëherë pas zgjimit të pini dy gota ujë të vakët.

Ujë japonez për humbje peshe: recetë dhe përvoja nga njerëzit që e pinë atë. Më poshtë recetë mund të lexoni përvojat.

Përbërësit: 1.5 litra ujë, 5-6 cm rrënjë xhenxhefili të copëtuar dhe 1/2 limon të copëtuar

Procedura: sillni ujin në një tenxhere, ndërkohë lani xhenxhefilin dhe qëroni. Prisni atë në rrota dhe vendoseni në ujë të valë. Ulni nxehtësinë në të ulët dhe gatuajeni derisa xhenxhefili të zbutet.

Fikni nxehtësinë dhe ndërsa uji është i nxehtë vendosni gjysmën e një limoni të prerë në rrota. Pas 2 minutash, kullojeni dhe ruajeni ujin e xhenxhefilit në termos.

Pini xhenxhefilin gjatë gjithë ditës. Mund të shtoni pak mjaltë, por shumë pak. Duhet të pihet për një kohë të gjatë, disa muaj për rezultate të shkëlqyera.