Trajtim natyror kundër diabetit me koriandër!

Korianderi është një bar i njohur nga rajoni i Mesdheut, që përdoret zakonisht si erëz. Ajo i përket familjes së bimëve shumëvjeçare Apiaceae, më saktësisht gjinisë Coriandrum (sativum), një familje të cilës i përket majdanozi, kështu që njerëzit shpesh i përziejnë këto 2 bimë.

Gjatë verës, koriandri jep lule të bardha në rozë të lehta me një formë specifike, që i ngjajnë cadrave, dhe menjëherë më pas fara ovale, aromatike kafe të lehta në të verdhë të kuqe, të cilat përdoren si erëz. Korianderi bëhet një nga erëzat më të shijshme, e cila është një erëza kerri e kombinuar me disa bimë të tjera.

Gjethet dhe kërcellët e saj kanë një shije pak të thartë dhe të kujtojnë shumë majdanozin. Ato përdoren gjithashtu si erëz në receta të ndryshme mesdhetare.

Farat shkojnë mirë me pjata të tilla si lakra, kërpudhat, peshku, patatet, supat e ndryshme, zierjet, sallatat etj. Gjethet dhe kërcelli përdoren në një mënyrë të ngjashme me majdanozin – ato kombinohen në sallata të ndryshme të freskëta ose shtohen të copëtuara imët ose trashë, menjëherë pas përgatitjes së vaktit, ndërsa është akoma e ngrohtë.

Korianderi kuron diabetin në 2 muaj – recetë çaji

Kjo barishte mund të ndihmojë në trajtimin e diabetit dhe shërimin e tij plotësisht. Recetë mongoliane që besohet se zvogëlon sheqerin në 2 muaj. Ky çaj do t’ju mbrojë nga diabeti, edhe nëse jeni të predispozuar gjenetikisht për të marrë sëmundjen.

Përbërësit: 10 g koriandër të grirë hollë ose të bluar, 200 ml ujë të zier.

Procedura: Vendosni barishten në ujë të vluar dhe mbuloni tenxheren të qëndrojë për 3 minuta. Kulloni çajin dhe ndajeni sasinë në tre pjesë: Pini një të tretën e çajit 20 minuta para tre vakteve kryesore të ditës.

Terapia zgjat 2-3 muaj. Në të sëmurët kronikë, kjo recetë ul ndjeshëm nivelet e sheqerit në gjak, dhe në diabetin e hershëm, çon në një kurim të plotë.