Ska nevojë pjekje për këtë tortë të bukur dhe të shijshme!

Torta përgatitet shpejt dhe thjesht: rregulloni biskota të zhytura në qumësht dhe krem ​​të vluar të ngjashme me puding, por përgatitet nga përbërës të veçantë që i japin asaj një shije të shkëlqyeshme

PERBERESIT E NEVOJSHM:

300 g biskota tiramisu

250 ml qumësht të ftohtë

PER FILLIN:

2 vezë

500 ml qumësht të ftohtë

5 lugë sheqer

3 lugë sheqer pluhur

8 g sheqer vanilje (1 qese)

5 lugë miell

100 g çokollatë

200 g gjalpë

60 g krem ​​pana me aromë çokollate

PER DEKOR:

200 ml pavlak e ëmbël (hopla)

1 lugë gjelle nutella ose kakao

cokollate

PROCEDURA:

Lyejmë një kallëp me dimensione 25 cm me një letër transparente, pastaj rregullojmë një shtresë biskotash, të njomura më parë në qumësht të ftohtë.

Rrihni dy vezë, një sheqer vanilje dhe pesë lugë sheqer në një tenxhere, pastaj shtoni gjysmë litër qumësht të ftohtë dhe përziejeni në mënyrë të barabartë. Shtoni pesë lugë miell në përzierje, pastaj përzieni mirë në mënyrë që të mos ketë gunga.

Nxeheni në zjarr me nxitje të vazhdueshme derisa përzierja të trashet. Fikni zjarrin dhe shtoni 100 g çokollatë të shtypur. Llokoçis derisa të shkrihet dhe të bashkohet në krem. Kalojeni në një enë tjetër dhe shtoni 60 g krem ​​pana të aromës me çokollatë, 3 lugë sheqer pluhur dhe 200 g gjalpë të prerë në kubikë dhe zbutur në temperaturën e dhomës.

Këtë herë, përzieni me një mikser derisa të merrni një strukturë të këndshme të butë të kremës me përbërës të ekuilibruar mirë. Hidhni kremin e përgatitur në këtë mënyrë mbi biskotat e rregulluara, dhe përmbylleni tortën sipër me një shtresë tjetër biskotash, të njomura edhe në qumësht.

Lëreni tortën të ftohet në frigorifer brenda natës, dhe të nesërmen dekorojeni atë: fshikulloni 200 ml krem ​​të ëmbël në krem ​​pana. Shtoni një lugë gjelle nutella për shije dhe përzieni. Kthejeni tortën, hiqni letrën dhe lyejeni atë me krem ​​pana.