Rekomanduar nga mjekët: Reçeta shumë efektive, 800 vjeçare për zemrën tuaj!

Aritmia ose rrahjet e çrregullta të zemrës janë një çrregullim i zakonshëm shëndetësor dhe mund të ndodhin për një sërë arsyesh.

Mund të ndikojë në gjenetikë, stres, ankth, marrje të tepërt të kafesë ose pijeve të tjera që përmbajnë kafeinë dhe sëmundje tiroide.

Simptomat e aritmisë mund të përfshijnë rrahje zemre, dridhje në gjoks, lodhje dhe simptoma më të rënda përfshijnë dobësi, marramendje, humbje ose humbje të vetëdijes, djersitje, gulçim dhe ngushtësi në zonën e qytetit.

Arrhythmia nënkupton një ritëm të parregullt dhe / ose një numër të rrahjeve të zemrës. Kur bëhet fjalë për aritmi, nuk do të thotë që zemra të rrahë shumë ngadalë ose shumë shpejt, por do të thotë që po rrah gabimisht, kështu që në të njëjtën kohë mund të keni aritmi me rrahje të ngadalta ose të shpejta të zemrës.

Mjaltë me hudhër për të rivendosur forcën në rast të sulmit në zemrës

Receta e mëposhtme rikthen forcën e trupit dhe është shumë e mirë kundër astmës dhe gulçimit. Përbërësit: 1 kg mjaltë, lëng nga 10 limonë dhe lëng / pastë nga 10 thelpinj hudhre.

Procedura: Përzieni 1 kg mjaltë, lëng dhjetë limonësh dhe lëng dhjetë thelpinj hudhre. Lëreni atë për një javë në një kavanoz të mbyllur. Konsumoni katër lugë çaji një herë në ditë, duke e lënë lëngun të rrjedhë butësisht përmes fytit. Duhet të merret rregullisht për një periudhë prej dy muajsh për të arritur efektin e dëshiruar.