Reçeta origjinale e bakllavës me plazma, i’a vlen t’a provoni

Të gjithë e duan bakllavanë klasike të bërë vetëm nga arrat, por ky është një version që me të vërtetë meriton vëmendjen tuaj. Isshtë mbështjellë në role dhe është shumë lëng dhe i shijshëm.

Përbërësit: kore bakllava, 200 g arra të shtypura, 200 g plazmë të bluar, 2 lugë sheqer, 4 lugë bollgur, 100 ml vaj, 1 filxhan lëng limoni. Dhe më shumë: 100 ml vaj, 100 g gjalpë / margarinë. Për sherbetin: 600 g sheqer, 1 sheqer vanilje, 1 limon dhe 700 ml ujë

Procedura: së pari përgatitni sherbetin në mënyrë që të ketë kohë të ftohet. Vendosni 600 g sheqer në një tas dhe derdhni 700 ml ujë. Ziejeni atë për 20 minuta dhe para fundit shtoni një lugë çaji sheqer vanilje dhe një limon të prerë në copa. Lërini mënjanë të ftohen.

Në një tas më të thellë, përzieni arrat e bluara, plazmën e bluar, bollgur dhe përbërës të tjerë. Kombinoje mirë për të barazuar përbërësit. Përzieni gjalpin e shkrirë dhe vajin anash.

Hapni koret: Lyejeni një kore mbi të gjithë sipërfaqen me një përzierje vaji dhe gjalpi, mbulojeni me kore të dytë dhe përsëritni procedurën. Renditni mbushjen në njërin skaj, pastaj filloni me kujdes të rrokullisni rrotullën.

Vazhdoni procedurën ndërsa keni materialin dhe rregulloni role të holla në një tigan me yndyrë. Prisni në madhësinë që dëshironi, pastaj lyejini me pjesën tjetër të gjalpit të shkrirë dhe vajit.

Piqeni në një furrë të parangrohur në 200 gradë për rreth 20 minuta, pastaj një gjysmë ore tjetër në 150 gradë. Hidhni sherbetin e përgatitur më parë. Lëreni të thithë mirë sherbetin, të ftohet dhe shërbejeni.