Pija që shkrin dhjamin dhe pastron trupin nga toksinat për ditë

Përbërësit: 2 limonë, 150 ml ujë të ngrohtë, 1 lugë gjelle lëng xhenxhefili të shtrydhur, 1½2 lugë çaji pluhur kanelle.

Procedura: Vendosni të gjithë përbërësit në një blender, përdorni limonin me gjithë lëvozhgën që duhet të pastrohet mirë paraprakisht. Përziejeni derisa të jetë e qetë. Pini lëng në vend të darkës.

Merret për 12 ditë me radhë, dhe pastaj një pushim prej 3 ditësh është i detyrueshëm, pas së cilës mund të përsërisni trajtimin. Nuk rekomandohet për njerëzit që tashmë marrin ilaçe për uljen e kolesterolit dhe presion të lartë të gjakut.

Me këtë lëng jo vetëm që do të sillni vijën në rregull, por kjo pije do t’ju japë energji dhe do të ketë një efekt pozitiv në shëndetin e të gjithë trupit.