Përdorimi reçetës së bozës t’ju shtoj energjinë nëse ndiheni të lodhur

Boza është një pije e lashtë drithërash që pihej në hektolitra në vitet e shekullit të kaluar, dhe sot duket se është harruar pak. Për herë të parë ishte pirë në Turqi rreth vitit 900 pas Krishtit. Të paktën, ka të dhëna të shkruara për këtë kohë, dhe ndoshta kjo pije është prodhuar shumë më herët.

Ajo që e bën bozën të ndryshojë nga pijet e zakonshme “të shëndetshme” është se ajo është plotësisht e natyrshme dhe ka një efekt të pazëvendësueshëm të dobishëm në të gjithë organizmin. Eshtë e pasur me vitamina të kompleksit B, si dhe vitamina A dhe E, si dhe Hekur, i cili në mënyrë fantastike përmirëson pamjen e gjakut.

Meqenëse përmban gjithashtu maja, ajo përmban një numër bakteresh të shëndetshme që kanë një efekt të dobishëm në zorrët dhe të gjithë sistemin e tretjes. Dhe të gjithë e dimë se imuniteti ynë, dmth forca e sistemit tonë imunitar, varet nga mikroflora jonë në zorrë.

Përbërësit: 200 g miell misri, 3 litra ujë, 1/2 lugë çaji maja të thatë, 100 g sheqer (mund të ëmbëlsohet me sheqer kafe ose stevia)

Procedura: Përzieni miellin mirë me ujë në mënyrë që të mos ketë gunga, pastaj vendoseni tenxheren në zjarr që të vlojë. Nga momenti i vlimit, gatuajeni përzierjen edhe për 10 minuta, duke e trazuar herë pas here. Pastaj hiqeni enën nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës.

Shtoni maja në përzierjen e ftohtë (në temperaturë dhome) dhe lëreni për 24 orë. Pasi të ketë kaluar koha, kullojeni përzierjen, ëmbëlsojeni me sheqer sipas zgjedhjes dhe shijes tuaj, më pas ruajeni pijen në shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Nëse dëshironi, boza e përgatitur në këtë mënyrë mund të shtohet lëng limoni i shtrydhur ose limontus, por sigurisht që është për shije. Gjithashtu është e nevojshme të kullohet boza mirë dhe të ftohet mirë, sepse nëse mbeten kokrra misri, zierja mund të vazhdojë edhe pse i keni futur shishet në frigorifer.

Ruhet më mirë në shishe qelqi. Boza është e mirë për nënat gjidhënëse sepse stimulon sekretimin e qumështit, dhe si një pije e lehtë mund ta shërbeni me një lugë akullore dhe ta kombinoni me shurupe të ndryshme frutash, për të marrë një koktej të shkëlqyeshëm.