Ky është një ndër kombinimet më të mira kundër bronkitit

Eshtë koha për të mbledhur hala pishe të reja. Gjegjësisht, në muajin maj, kur bimët fillojne të lulëzojnë, në pisha shfaqen sytha të rinj, të cilët përdoren gjerësisht në fitoterapi.

MJALTI I PISHS: Një nga ilacet shëruese më të mira natyrore për bronkitin e mushkërive..!?

Mblidhen halat e pishes lahen në ujë të ftohtë dhe thahen në një leckë. Pastaj mbushni një kavanoz – rresht halash rresht mjalti.

Sigurohuni qe te lini nje gisht zbrastire para se tia vendosni kapakun dhe kapakun lereni te lire mos e mbyllni deri ne fund. Lëreni të qëndrojë për 40 ditë dhe më pas kullojeni. Një fetë limoni mund të vendoset në kavanoz për aromë. Mjafton të hani një lugë në ditë.

Ndihmon në astmë, bronkit, kollë dhe punë të ngadalësuar të gjëndrës tiroide, për imunitet.