Ky është ilaç shumë i mirë për forcimin e imunitetit, rregullimin e gjëndrës tiroide si dhe për kockat

Lëvozhgat e vezëve si një ilaç natyral për kockat e shëndetshme dhe të forta

Çdo familje përdor vezë në dietën e saj dhe predhat hidhen. Sidoqoftë, ato janë 90% të përbëra nga kalciumi, një mineral që është veçanërisht i rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Mos i hidhni lëvozhgat, lani mirë, thajini në furrë dhe bluajini në pluhur.

Sot në farmacitë e pajisura më mirë mund të blini ose të porosisni pluhur të marrë nga lëvozhgat e vezëve, kështu që nëse për ndonjë arsye nuk mund ta bëni vetë, mund ta blini.

Kalciumi ka një numër funksionesh të rëndësishme në punën e trupit. Përveç ndërtimit të masës kockore dhe parandalimit të osteoporozës, kalciumi normalizon punën e nervave dhe muskujve, rregullon funksionimin e zemrës, parandalon mpiksjen e gjakut dhe nxit gjumin e mirë. Eshtë gjithashtu e mirë për punën e qelizave imune, si dhe për lëkurë dhe flokë të shëndetshëm.

Ka shumë faktorë që tërheqin kalcium nga trupi, dhe shumica: pasiviteti fizik, kafeja, alkooli dhe pijet e gazuara. Gratë shtatzëna dhe gratë në menopauzë, burrat e moshuar dhe njerëzit që vuajnë nga çrregullime të tretjes janë më të prirur për mungesë të kalciumit.

Lëvorja e vezës përmban 90% kalcium dhe është burimi më i mirë i këtij minerali. Trupi e thith atë lehtësisht sepse lëvozhga e vezëve është kimikisht identike me kockat dhe dhëmbët e njeriut.

Në doza më të larta jo vetëm që trajton simptomat e mungesës së kalciumit por gjithashtu parandalon zhvillimin e osteoporozës, ndihmon me kolesterol të lartë dhe presion të lartë të gjakut dhe gjithashtu stimulon palcën e kockave për të prodhuar qelizat e gjakut.

Përveç kësaj, lëvozhgat e vezëve përmbajnë hekur, bakër, mangan, zink, fluor, fosfor, krom dhe molibden. Prandaj, shumë ekspertë po studiojnë përdorimin e guaskave të shtypura të vezëve si një shtesë natyrore dhe shumë efektive e kalciumit. Në varësi të moshës, doza e rekomanduar ditore është 1,5 deri në 3 gram lëvozhgë të bluar.

Mos hidhni lëvozhgat e vezëve. Përdorni ato për të bërë një eliksir të shëndetshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për vezët shtëpiake. Qëroni një kungull, grijeni atë dhe shtrydhni lëngun. Lëroni lëkurat e thata në pluhur.

Përbërësit: dy lugë çaji pluhur lëvore të vezës, dy lugë çaji fara kungulli të pastruara dhe të bluara, dy lugë salcë kosi dhe dy lugë mjaltë. Përzieni gjithçka mirë. Përdorimi: një lugë çaji tri herë në ditë, ndërmjet vakteve.

“Ky është një mjet i shkëlqyeshëm për forcimin e imunitetit, mbrojtje kundër kariesit dhe kundër alergjive” – ​​pohon mjekja e famshme ukrainase – naturopath Jelena Svitka.