Konsumimi i kësaj përzierje para se të shkoni në gjumë, ju shton energjin dhe ndihmon në menaxhimin e nervozizmit

Kripa Himalaje është një thesar i vërtetë që vjen nga rripi Himalaje, dhe njihet gjithashtu si “ari i bardhë”. Shpesh referohet si “kripë rozë”. Kripa e Himalajeve përmban klorur, sulfat, magnez, kalium, kalcium, fosfor, selen, bakër, zink dhe fluor.

Për shkak se shumica e mineraleve janë në dispozicion në këtë kripë, qelizat njerëzore mund të thithin minerale lehtësisht. Për shkak të përmbajtjes së saj të pasur minerale, kripa Himalaje ka një gamë të gjerë të vetive shëruese.

Kripa Himalaje është kripa më e pastër në Tokë, nga një ekosistem i ndotur për më shumë se 250 milion vjet. Me strukturën e tij të përsosur kristale dhe përbërjen prej 84 mineralesh dhe elementësh në të njëjtën përpjesëtim si në trupin tonë – ndihmon trupin dhe sistemin nervor për të arritur ekuilibrin dhe ka një efekt jashtëzakonisht rinovues.

Ai vepron si një rregullator goditjesh, por gjithashtu stabilizon rrahjet e parregullta të zemrës. Rregullon nivelet e sheqerit në gjak dhe ndihmon veshkat të nxjerrin acidin e tepërt në urinë.

Ky ilaç shtëpiak përgatitet shumë lehtë, dhe ju duhen vetëm dy përbërës: mjaltë organik dhe kripë Himalaje.

Përbërësit: 5 lugë çaji mjaltë, 1 lugë çaji kripë Himalaje.

Procedura: Përzieni përbërësit dhe ruani përzierjen në një kavanoz. Përmblidhni një lugë çaji nga përzierja dhe lëreni të shkrihet ngadalë në gojën tuaj ose përzieni atë në një gotë me ujë të ngrohtë dhe pijeni atë.