Konsumimi 2 herë në ditë i polentës për një muaj, mund t’ju ndihmoj të humbni 10kg nga pesha juaj

Polenta është ushqimi më i shëndetshëm që rekomandohet të hahet çdo ditë, por përveç parandalimit të shumë sëmundjeve, polenta është një pjatë jashtëzakonisht e shijshme. Polenta u zbulua së pari si një pjatë në Italinë veriore. Emri i saj popullor është qull dhe ka qenë prej kohësh i njohur si një vakt rurale.

Shumë njerëz sot mendojnë se polenta dhe qulli janë dy pjata të ndryshme, por në fakt është e njëjta pjatë. Ai ndryshon vetëm në strukturën dhe gjatësinë e gatimit. Polenta që përgatisim sot është bërë nga mielli i misrit të menjëhershëm dhe është gati për disa minuta.

Mielli i verdhë ose i bardhë i misrit zakonisht përdoret për qull dhe gatuhet në një mënyrë specifike për shumë më gjatë. Në varësi të fundit, qullës i shtohet djathi, kremi, proshuta, rrudhat etj., Madje në disa vende mund të kombinohet me patate të ziera.

Polenta është një vakt shumë i shëndetshëm dhe i shijshëm dhe përgatitet shumë shpejt dhe lehtë, dhe mund të përmblidhet në mënyra të ndryshme në kombinim me ushqime të ndryshme. Polenta është një vakt i bërë nga miell misri i bardhë ose i verdhë. Mielli i misrit është i pasur me shumë lëndë ushqyese të mbledhura në një vend.

Polenta nuk përmban gluten, kështu që mund të konsumohet nga të gjithë, madje edhe nga ata që kanë një problem me zorrët dhe stomakun. Alsoshtë gjithashtu një vakt ideal për fëmijët e vegjël dhe për ata që kujdesen për peshën e tyre dhe ata që duan të ushqehen shëndetshëm.

Receta I: Vendosni 3.5 gota ujë në një tenxhere. Pastaj shtoni disa pika vaj luledielli dhe një majë luge me kripe dhe trazojini. Kur uji të vlojë, ulni temperaturën në të cilën po gatuani dhe shtoni një filxhan polentë, duke e përzier vazhdimisht.

Përziejeni polentën e përgatitur derisa të trashet dhe shërbejeni me një lugë druri, pasi mendohet se lugë metalike mund të shkaktojë oksidim. Ju mund të shtoni fara ose perime tuaja të preferuara në polenta.

Receta II: Vendosni 1.5 litra ujë në një enë të thellë dhe shtoni 1 lugë çaji kripë dhe prisni që uji të vlojë. Pastaj shtoni 500 g miell misri. Mielli ka të ngjarë të mbetet në sipërfaqen e ujit.

Përdorni një lugë druri për të bërë një vrimë në mes të tenxhere dhe vazhdoni gatimin në një temperaturë të moderuar. Pas pak, mielli do të përzihet me ujin, do të fryhet dhe do të vlojë, atëherë polenta është gati për të shërbyer.

Dieta me polenta dhe kos

Përbërësit kryesorë në këtë dietë janë kosi dhe polenta, dhe kohët e fundit ajo është bërë shumë e popullarizuar. Kosi përdoret shpesh në shumë dieta, sepse ndikon në rregullimin e mikroflorës në zorrë, e kështu edhe në peshë. Përgatitni polentën me tre gota ujë të vluar, pak kripë dhe disa pika vaj.

Kur uji të vlojë, shtoni një filxhan polentë dhe përzieni derisa të merrni një përzierje të trashë. Për këtë dietë është më mirë të përdorni polenta shtëpiake. Ky vakt duhet të konsumohet dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje dy deri në tre orë para gjumit.