Kjo është pija efektive që largon dhjamin nga beli

Pini një përzierje të mjaltit dhe pluhurit të kanellës çdo mëngjes para mëngjesit në stomak bosh dhe natën para gjumit.

Nëse e përdorni këtë pije rregullisht, kilogramët shtesë sigurisht që do të ulen.

Gjithashtu, përdorimi i rregullt i kësaj përzierje nuk lejon akumulimin e yndyrës. Pije freskuese përgatitet në mbrëmje, para se të shkoni në shtrat.

Përbërësit: 200 ml ujë, 1/2 lugë çaji pluhur kanelle Ceilon, 1 lugë çaji mjaltë.

Procedura: Vendosni 200 ml ujë në një tenxhere dhe lëreni të ziejë. Vendosni 1/2 lugë çaji pluhur kanelle në një gotë, pastaj hidhni ujë të valë mbi kanellë. Mbuloni gotën dhe lëreni atë për gjysmë ore.

Kur uji i kanellës të jetë ftohur, shtoni 1 lugë çaji mjaltë. Konsumoni gjysmë gote para gjumit, dhe gjysmën tjetër pijeni në mëngjes me stomak bosh. Mos shtoni asgjë më shumë në këtë recetë.

Kjo pije funksionon vetëm nëse e pini natën para gjumit dhe në mëngjes me stomak bosh. Perimetri i belit do të ulet dhe do të shihni se si përparoni në qëllimin tuaj për të humbur peshë.