Kjo është bukuroshja shqiptare nga Finlanda, që do hyjë së shpejti në estradën shqiptare

Artistja nga Kosova e cila jeton në Finland, me nofkën, Belexa, po bëhet gati ta sjell këngën e saj më të re që pritet ta inkuadroj fuqishëm në estradën shqiptare.

Ajo ka ardhur nga Finlanda për të bashkëpunuar me producentët e njohur në Kosovë, Berato dhe Cekic Beatz, që njihen për krijimtarin e tyre muzikore dhe hitet që kanë realizuar, transmeton Indeksonline.

Belexa edhe në të kaluarën ka pasur projekte muzikore që janë pëlqyer.