Këto janë 5 recetat për sallata të freskëta për ditët e nxehta të verës

A nuk ju duket sikur hani shumë gjatë ditëve të nxehta të verës?

Është e kuptueshme – por nëse nuk hani gjatë ditës, ju merr uria dhe kur të vijë mbrëmja do të hani gjithçka që ju del para. Këtu janë 5 ide për sallata të freskëta e të shijshme që mund ti ruani në frigoriferin tuaj deri për një javë – kështu që ju mund ta përqendroni kohën tuaj duke u argëtuar këtë verë!

Sallata 1: Sallata jeshile

Përbërësit: Lakër Brukseli, miks jeshilesh dhe mollë jeshile

Si ta përgatisni: Ndani lakrat e Brukselit, copëtoni miksin e gjetheve jeshile dhe mollën në feta të holla. Kombinoni të gjithë përbërësit në një tas të madh dhe më pas shtrydhni lëngun e një limoni, i cili do të parandalojë që mollët të bëhen kafe. Vendoseni atë në frigorifer dhe përdoreni në çdo kohë në 7 ditët e ardhshme.

Pse na pëlqen kaq shumë: Është e thjesht, e shijshme dhe ruhet për një kohë të gjatë në frigorifer. Kur dëshironi ta konsumosh sallatën, thjesht vendoseni në një tas për sallatë, marinojeni mirë dhe shërbejeni. Nëse dëshironi ta bëni vaktin pak më të shëndetshëm, mund të shtoni dy feta gjoks pule të gatuar ose diçka tjetër sipas dëshirës.

Sallata 2: Sulmi Spiral the Spiral Attack

Përbërësit: Kungull i njomë ose ndonjë perim tjetër që mund ta prini në fije të gjata dhe të holla

Si ta përgatisni: Merrni një prerës spiralizer dhe prijeni kungullin e njomë, më pas vendosini në një tas, mbulojini dhe mbajini në frigorifer deri sa të ndjeheni të uritur.

Pse na pëlqen kaq shumë: Kungulli i prerë do të qëndroj i freskët dhe i fortë, kështu që mund ta përgatisni këtë sallatë disa ditë përpara. Sa herë që të ndjeheni të uritur, ajo që duhet të bëni është të hapni frigoriferin, të shtoni disa përbërës ekstra (siç është djathi feta apo pak tofu), shtoni salcën për sallatën dhe shijojeni! Nëse dëshironi ta shndërroni në një vakt më të plotë, gjithmonë mund të shtoni pak gjoks pule, bukë të thekura ose një salcë djathi të mirë.

Sallata 3: Simfonia e Shijes

Përbërësit: Kale dhe lakër Radicchio

Si ta përgatisni: Thjesht prisni lakrën kale dhe radicchio-n në fije të holla, vendosini në një tas brenda në frigorifer – do të qëndrojë e shijshme dhe të freskëta gjatë gjithë javës.

Pse na pëlqen kaq shumë: Shijet janë të guximshme, pak të ndryshme por tepër të shijshme. Mënyra më e mirë për të përgatitur këtë sallatë është me një vezë pak të zier dhe nëse vërtet doni të impresiononi me të, shtoni një salcë të fortë – kjo sallatë mund ta mbaj! Për të bërë një vakt të plotë, gatuani pak pançetë dhe shtojeni në sallatë, gjithashtu mund të shtoni disa bukë të thekura për një strukturë më të larmishme.

Sallata 4: Sallata Detox

Përbërësit: Lulelakër, kale, lakër e kuqe, karrota të vogla, qepë e kuqe, majdanoz, rrush të thatë dhe fara luledielli

Si ta përgatisni: Thjesht merrni të gjithë përbërësit dhe pritini në copa shumë të vogla. Kaq është! I përziejmë të gjitha dhe i vendosim në një tas në frigorifer, ku sallata duhet të qëndroj plotësisht e shijshme dhe e shëndetshme deri në një javë.

Pse na pëlqen kaq shumë: Është e pasur në vitamina dhe minerale që trupi juaj ka nevojë të detoksifikohet dhe në të vërtetë është shumë e thjeshtë për tu bërë. Kur do ta konsumoni, shtoni një salcë të mirë me bazë agrumesh dhe shijojeni! Nëse dëshironi, mund të shtoni pak avokado të freskët (plotëson aromat në mënyrë perfekte!) Dhe pak hudhër për t’i dhënë sallatës prekjen finale.

Sallata 5: Festa e Finokut

Përbërësit: Finok – dhe çdo gjë tjetër që mendoni se i shkon përzierjes. Provoni salmonin, qiqrat & djathë dhie, ose disa karota.

Si ta përgatisni: Ajo që ju nevojitet është finoku i prerë dhe pak lëng limoni për të mbajtur finokun të freskët e të mos bëhet kafë. Pasi të keni mbaruar, vendoseni në frigorifer dhe mund ta lini aty deri në një javë.

Pse na pëlqen kaq shumë: Eshtë pak më ndryshe, por ofron një bazë të shkëlqyer për shumë sallata të ndryshme. Pasi t’ju marr uria, mund të shtoni pak salmon (të tymosur ose të pjekur në skarë, të dy versionet janë të shijshëm), qiqra të pjekur dhe djathin e dhisë të pjekur (mund t’i përgatisni këto përbërës ekstra të freskët ose t’i keni përgatitur paraprakisht – ato mund të qëndrojnë deri në 3 ditë në frigorifer) dhe nëse doni të guxoni për pak ngjyra, shtoni edhe disa karota të prera.