Ja se çfar efekte të shkëlqyera japin këta dy përbërës

Prisni lakrën, hidhni ujë mbi të, lëreni të jetë gjysmë lakër, gjysmë ujë dhe lëreni të qëndrojë për dy ditë në frigorifer. Pas kësaj, pini një gotë në mëngjes dhe në mbrëmje për dy javë vazhdimisht.

Siç shpjegoi mjeku, lakra ka disa substanca që rigjenerojnë mukozën e stomakut. Në kombinim me rrënjën e ëmbël, ajo gjithashtu vepron në Helicobacter pylori në ato forma rezistente – shpjegoi Dr. Nestorovic.

Mjeku përmendi se ilaçi më i mirë për alergjinë e ragve është hithra, por jo të zihet si çaji. Bestshtë më mirë të bluani gjethet e hithrës me mjaltë. Hithra mund të ruhet në frigorifer për dy javë, pas së cilës shndërrohet në pluhur.

Çaji nuk është i mirë, sepse tretja vret shumë përbërës medicinalë në hithër – shpjegon Dr. Nestorovic.

Receta e ujit të lakrës

Lakra është një nga superushqimet që shpesh anashkalojmë. Për shkak se përmban lëndë ushqyese thelbësore të nevojshme për funksionimin e duhur, lejon trupin të rigjenerohet dhe pastrohet nga substancat e dëmshme.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 lakër e vogël jeshile ose e kuqe (e kuqja ka më shumë vitaminë C)

uji të jetë gjysma e vëllimit të lakrës

1 majë luge kripë deti për shije

1 lugë gjelle lëng limoni – për shije

PROCEDURA:

Lani lakrën mirë dhe hiqni të gjitha papastërtitë. Prisni imët dhe vendoseni në një kavanoz të madh, që të mbushet përgjysmë, pastaj mbusheni me ujë.

Ruani kavanozin në frigorifer për dy ditë, dhe më pas kullojeni. Shtoni një majë kripë dhe pak lëvore limoni për të rritur aromën.