Ja dhe disa mënyra për t’a larguar mykun e gojës

Mykku i gojës është një infekksionn i shkaktuar nga përhapja e kërpuudhave Canndiida albiicanns në mukkozën e gojës. Mund të ndodhë në çdo moshë, por më të prekurit kryesisht janë zakonisht fëmijët dhe të moshuarit. Për fat të mirë, është e mundur ta luf.ttonni atë me mënyra natyrale.

Edhe pse këto alternativa nuk zëvendësojnë iilaçet antiifunngale, janë një ndihmë e vlefshme për të qetësuar simptomat e këtij infekksionni.

Sodë buke

Ky përbërës përmban veti dezinnfektueese dhe antiimykkotikee që ndihmojnë në neuttraliziimin e kërpudhës Canndiida albiicanns.

Si përdoret?

Shkrini gjysmë luge sodë buke në një gotë me ujë të ngrohtë.

Përdoreni këtë lëng për të bërë gargarë për 2 minuta.

Në fund pështyjeni lëngun dhe përsëriteni këtë procedurë dy herë në ditë derisa të përmirësoheni.

Kos natyralë për të trajtuar mykkun e gojës

Një nga medikamentet më të mira për mykkun e gojës është kosi natyral i pasur me probiiotiikë. Kjo kulturë bakktereesh të mira vepron pozitivisht duke risjellë ekuilibrin e bakktereeve të shëndetshme në gojë.

Si përdoet?

Gjatë simptomave të para të mykut të gojës, konsumoni dy porcione kos natyral në ditë.

Sigurohuni gjithashtu të jetë pa sheqerna sepse këto të fundit ‘ushqejnë’ mykkun.

Lëng limoni

Lëngu i limonit ka efekt antiisepttik dhe antiimykkotik mes përbërësve të tij.

Si përdoret?

Përzieni lëngun e limonit me ujë të ngrohtë dhe bëni shpëlarje 3 herë në ditë.

Përgatisni një çaj me lëng limoni dhe konsuojeni mundësisht me stomak bosh.

Shafran Indie për të trajtuar mykkun e gojës

Shafrani i Indisë nuk rresht së na habituri me vetitë e tij dhe sipas një studimi, kurkumiina ka një efekt antiimykkotik kundra llojeve të ndryshme të kanddidaas.

Si përdoret?

Si fillim, ngrohni pak ujë.

Kur të fillojë të ziejë, shtoni gjysmë lugë kafeje kurkuma (shafran Indie).

Mund të shtoni edhe pak piper të zi nëse keni dëshirë.