Humb jetën 12 vjeçarja derisa po lahej në lumë

Një 12 vjeçare ka hu mbur jetën ditën e sotme, pasi ishte duke u larë në lumin Drin.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e quajtur “Ura e Lushës”.

Policia dhe banorët e zonës kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të 12 vjeçares. Mësohet se e mitura është mby tur teksa lahej në rrjedhën e lumit Drin.

Njoftimi i policisë:

Në vendin e quajtur “Ura e Lushes”, njësia Administrative Arras, një 12 vjeçare dy shohet se duke u larë në lumin Drin është mby tur.

Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me banorët e zonës kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të së mi turës. Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.