E keni gati pa pjepkje për 20 minuta, tortën me shije të veçantë, “Ferrero Rocher”

Tortë e shpejtë dhe pa pjekje FERRERO ROCHER, e cila është e përshtatshme për absolutisht çdo rast, sepse duket shumë e pasur dhe dekorative. Ju gjithmonë mund ta shërbeni atë për çdo rast për çdo mysafir, nuk do të zhgënjeheni.

Përbërësit e nevojshëm për shtresën e parë: 300 g napolitanka lajthi (nougat), 150 g lajthi dhe 200 g nutella. Përbërësit e nevojshëm për shtresën e dytë: 500 g mascarpone (djathë i freskët krem ​​lope), 400 g nutella, 100 g wafers lajthi (nougat) dhe 200 g lajthi. Përbërësit e nevojshëm për shtresën e tretë: 300 g nutella dhe 10 g çokollata Ferrero rocher

Procedura: Skuqni lajthitë në një tigan të thatë derisa të marrin erë. Qëroni , grijeni atë.Bluajini politankat dhe përzieni ato me lajthi dhe nutella. Përhapeni përzierjen në pjesën e poshtme të formës së tortës dhe lëreni të ftohet dhe ngurtësohet.

Përzieni pjesën tjetër të politankave të bluara me lajthi, mascarpone dhe nutella. Perzieni mirë dhe lyeni shtresen e parë. Shkrijeni nutelën e mbetur shkurtimisht në mikrovalë dhe lyejeni tortën me të. Përgjysmoni çokollatat Ferrero dhe rregulloni ato mbi tortë. Kryevepra juaj ka mbaruar.